Wydruk 3D

Przygotowywanie modeli pod druk 3D na podstawie danych medycznych.

Wydruk modeli anatomicznych przy wykorzystaniu pełnego spektrum technologii druku.

Wsparcie specjalistyczne w zakresie przetwarzania danych i wykonania wydruku modelu.

Wydruk 3D

Przygotowywanie modeli pod druk 3D na podstawie danych medycznych.

Wydruk modeli anatomicznych przy wykorzystaniu pełnego spektrum technologii druku

Wsparcie specjalistyczne w zakresie przetwarzania danych i wykonania wydruku modelu.

FDM (Fused Deposition Modeling)

Prototypowanie oraz części zamienne

Technologia druku 3D polegająca na osadzaniu topionego materiału. Metoda opracowana w latach 80. XX wieku obecnie jest najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D. Materiałem budulcowym jest termoplastyczne tworzywo w postaci żyłki nawiniętej na szpule. Podczas procesu wydruku materiał jest rozgrzewany i topiony w głowicy – ekstruderze, a następnie rozprowadzany warstwa po warstwie według obrysu modelu 3D. Zaletami tej metody jest łatwość wytwarzania, duża dostępność materiałów oraz możliwość uzyskania niskobudżetowych wydruków. Cechą charakterystyczną wydruków jest wyraźna warstwowość widoczna na powierzchni obiektu. Technologia polecana do szybkiego prototypowania, druku części zamiennych do urządzeń, narzędzi, akcesoriów, części użytkowych.

SLA (Stereolithography)

Wysoka precyzja i gładkość wydruku

Technologia wykorzystująca płynne żywice fotopolimerowe, które są utwardzane warstwa po warstwie światłem lasera. Jest to najstarsza metoda druku 3D wykorzystywana w przemyśle, medycynie i stomatologii. Do największych zalet technologii SLA należą: wysoka precyzja wytwarzania, wyjątkowa gładkość powierzchni, możliwość uzyskania organicznych kształtów, szeroki wybór materiałów (sztywne, elastyczne, przezroczyste, biokompatybilne). Metoda wymaga stosowania struktur podporowych usuwanych ręcznie.

SLS (Selective Laser Sintering)

Technologia szybkiego druku

Drukarka 3D pracująca w technologii SLS spieka sproszkowany poliamid warstwa po warstwie wykorzystując skupioną wiązkę lasera. Do największych zalet technologii SLS należą: szybkość wydruku, wytrzymałe materiały, a także możliwość uzyskania bardzo skomplikowanych geometrii i ruchomych złożeń w jednym wydruku ze względu na brak struktur podporowych. Do drukowania używa się sproszkowanych tworzyw, stąd powierzchnia wydruku cechuje się charakterystyczną porowatością. Jest to metoda polecana do wydajnej produkcji seryjnej.

PolyJet

Wydruki wielomateriałowe i wielokolorowe

Technologia opracowana przez firmę Stratasys to najbardziej zaawansowana metoda druku 3D z tworzyw sztucznych. Materiałem budulcowym są płynne żywice fotopolimerowe, które są natryskiwane na stół roboczy warstwa po warstwie i następnie utwardzane światłem UV. Za pomocą drukarek 3D PolyJet możemy wykonać wielokolorowe i wielomateriałowe wydruki w jednym procesie. Dzięki stosowaniu łatwo usuwalnego materiału podporowego uzyskujemy bardzo skomplikowane geometrie i drobne detale. Wydruk wykonany w technologii Polyjet posiada gładką powierzchnię bez zauważalnych warstw.

DMLS (Direct Metal Laser Sintering)

Duża wytrzymałośc wydruku

Do druku 3D w tej technologii wykorzystuje się sproszkowane stopy metali (najczęściej stopu aluminium i stopu tytanu). Zasada działania jest podobna do technologii SLS, ale laser całkowicie przetapia sproszkowany materiał, zamiast tylko go spiekać. Uzyskane w ten sposób elementy charakteryzują się dużą wytrzymałością i możliwością późniejszej obróbki. Mogą być używane jako gotowe części w wielu sektorach przemysłu i medycynie.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą ?

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij zapytanie

Omów model z Twoim inżynierem

Uzyskaj wydruk wraz z wizualizacją